POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła

Urządzenia wykorzystuje się je jako główne źródło ciepła, a także jako instalację uzupełniającą nadrzędny system grzewczy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się podłączenie drugiego źródła ciepła – kolektorów słonecznych, bądź kotła grzewczego. Pompy ciepła mogą posłużyć zarówno do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do efektywnego chłodzenia pomieszczeń w cieplejsze dni. Do zalet pomp ciepła typu powietrze/woda, można zaliczyć również ich nowoczesny design.

Nowoczesne modele pomp ciepła posiadają opcję łatwego przejścia z trybu grzania na chłodzenie.  Pozwala to na sprawne dostosowanie warunków mikroklimatycznych do aktualnych potrzeb mieszkańców. Powietrzne pompy ciepła gwarantują całoroczne podgrzewanie wody, oraz efektywne ogrzewanie, bądź chłodzenie domu, przy zachowaniu bardzo korzystnych warunków roboczych.

Modele o wyższym zaawansowaniu technologicznym posiadają funkcję sterowania przy użyciu smartfona lub tabletu. Zdalny dostęp do serwisu pozwala na szybszą diagnozę serwisanta w przypadku wystąpienia usterki, oraz na pełną kontrolę użytkownika nad urządzeniem, również poza domem. Łatwy w obsłudze sterownik, wyposażony w duży wyświetlacz umożliwia  samodzielną zmianę ustawień np. temperatury, która może osiągać inne wartości na kaloryferach, a inne w przypadku ogrzewania podłogowego. Po podłączeniu systemu do komputera wygenerujemy raport historii pracy pompy ciepła. Regulacja prędkości i niski poziom głośności  sprawia, że praca urządzenia jest niemal niezauważalna. 


PRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI